IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Cosplay książkowy”

Utworzono dnia 12.03.2024

Bibliotekarki Monika Stefanowska i Elżbieta Kubica zapraszają uczniów klas 4-8 do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Cosplay książkowy”. Nasza szkoła wraz z Siecią Bibliotekarzy Szkół Tarnogórskich i II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach pełni funkcję organizatora tego konkursu. Na etapie szkolnym uczestnicy indywidualni lub w zespole 2-3 osobowym muszą wybrać postaci z jednej książki za które się przebiorą, przygotować ich prezentację w sposób atrakcyjny i zachęcający do przeczytania tej książki. Zespoły zgłaszają się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i klasy 7-8. Jeden najlepszy uczestnik lub najlepszy zespół z każdej kategorii wiekowej reprezentuje naszą szkołę na etapie powiatowym. Tutaj czeka na was dodatkowo test pisemny przygotowany na podstawie treści książki, którą wybrał uczestnika lub zespół. A cały etap powiatowy odbędzie się 10  maja 2024 r. (piątek) w zabytkowych wnętrzach pałacu w Rybnej.

Warto wspomnieć, iż konkurs znalazł się w „Wykazie zawodów wiedzy artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024 i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w woj. śląskim”. Oznacza to, że zajęcie przez uczestników miejsc I, II i III na etapie powiatowym jest nagradzane wpisem za szczególne osiągnięcie na świadectwie.

Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są w bibliotece szkolnej przy ul. Źródlanej, na stronie internetowej i na Facebooku naszej szkoły.

Zapraszamy!

Utworzono: 14.03.2024