Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

Utworzono dnia 20.12.2019

Biblioteka w budynku przy ulicy Młyńskiej 7 pozyskała nowych, wspaniałych czytelników, którzy z prawdziwą pasją czytają kolejne książeczki. Są nimi uczniowie klas pierwszych, którzy doczekali się upragnionego pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość odbyła się 12 grudnia bieżącego roku.

Dzieci, wspierane przez panie wychowawczynie, przygotowały piosenki i wierszyki związane z tematyką wydarzenia. Głównym punktem programu było złożenie obietnicy, że będą jak najwięcej czytać książek i dbać o nie oraz pasowanie każdego ucznia z osobna przez dotknięcie ramienia "gęsim piórem". Dzieci otrzymały dyplomy przyjęcia do braci czytelniczej oraz zakładki wykonane specjalnie na tą okazję przez uczniów klas piątych (bardzo dziękujemy:) ).

Następnie po raz pierwszy wypożyczyły wybrane przez siebie książki.

Wspomnianą uroczystość poprzedziły zajęcia poświęcone temu, jak należy obchodzić się z książkami, żeby ich nie niszczyć i żeby mogły jak najdłużej cieszyć dzieci oraz lekcją biblioteczną na temat zasad korzystania z biblioteki szkolnej. Tak więc zyskaliśmy świadomych i bardzo zaangażowanych czytelników.

Serdecznie pozdrawiam moich nowych czytelników:) - nauczyciel bibliotekarz Bożena Rejner

Utworzono: 20.12.2019