Sukcesy językowe naszych uczniów

Utworzono dnia 11.02.2020

Regionalna Bytomska Olimpiada z Języka Angielskiego- II etap

Dwoje uczniów klas ósmych Anna Knapik (8a) i David Jędruch (8b) zakwalifikowało się do II etapu Regionalnej Bytomskiej Olimpiady z Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z 22 szkół m.in. z Bytomia, Tarnowskich Gór, Piekar Śl., Chorzowa, Nowego Chechła, Orzecha i Świerklańca.  9 stycznia 2020, odbył się I etap, który polegał na napisaniu testu sprawdzającego znajomość struktur gramatyczno- leksykalnych. Drugi etap, do którego zakwalifikowało się tylko 20 uczniów (regulamin zakładał lucky 50), odbył się 7 lutego w S.P.  nr 32 w Bytomiu. Tym razem uczniowie  musieli wykazać się z umiejętnościami rozumienia tekstu słuchanego, czytanego oraz pisania. Już niedługo poznamy szczęśliwców, którzy zakwalifikowali  się do ostatniego III etapu. Zadaniem finalistów będzie przygotowanie prezentacji multimedialnej o temacie: „POROZMAWIAJMY O STEREOTYPACH – NIE TYLKO O POLAKACH...”

Katarzyna Czierpka

Uczeń klasy 6c Kamil Nawrath zakwalifikował sie do II rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. Jest to ogromny sukces naszego ucznia.  W I i II etapie konkursu Kamil zmierzył się z niezwykle trudnym testem sprawdzającym znajomość struktur leksykalno- gramatycznych, a także wiedzę na temat geografii, historii i realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Odoj