Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Utworzono dnia 17.05.2018

Pierwsza pomoc przedmedyczna

4 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się druga część zajęć praktycznej nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w których uczestniczyli tym razem uczniowie klas IV c, V b oraz VI a i VI b. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Piekar Śląskich uczyli układania poszkodowanego w pozycji bocznej oraz resuscytacji na fantomach, czyli ucisków klatki piersiowej – czynności ratującej życie w przypadku, gdy poszkodowany nie oddycha. Uczniowie przypomnieli sobie również zasady korzystania z telefonu alarmowego i przećwiczyli umiejętność wzywania pomocy z zachowaniem własnego bezpieczeństwa.

Na zajęciach utrwaliliśmy swoją wiedzę o zasadach udzielania pierwszej pomocy, dzięki czemu opanowaliśmy umiejętność niezwykle ważną w życiu każdego człowieka.

Serdecznie dziękujemy ratownikom i Radzie Rodziców, dzięki której mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach.

Joanna Zawadzka