Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 24.02.2019

„Dobrze rozpocznij wiosnę – ratowanie życia jest proste”

Już po feriach w naszej szkole planujemy przeprowadzenie kolejnego cyklu zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem warsztatów będzie doskonalenie umiejętności wzywania pomocy i właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie uczestniczyć będą w pogadankach i ćwiczeniach na lekcjach wychowawczych. W ramach praktycznego zastosowania poznanych zasad doskonalić będziemy umiejętność oceniania stanu poszkodowanego, układanie go w pozycji bocznej oraz resuscytację. Często zdarzają się drobne urazy i uszkodzenia ciała, dlatego przypomnimy sobie, o czym trzeba pamiętać podczas opatrywania różnego typu ran, oparzenia czy odmrożenia.

Na zakończenie cyklu zajęć przewidujemy przeprowadzenie konkursu wiedzy o pierwszej pomocy dla klas młodszych (konkurs plastyczny) i klas starszych.