Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 06.04.2022

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY.

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne,dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.

W dniach 22.03.2022 oraz 05.04.2022 zorganizowano dla uczniów klas 4 -8 warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zajęcia prowadzili ratownicy z OSP Świerklaniec oraz WOPR Tarnowskie Góry.
Celem szkolenia było nabycie wiedzy oraz umiejętności z udzielania pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia  lub zdrowia.
Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać zasady oceny stanu zdrowia poszkodowanego,resuscytacji krążeniowo - oddechowej a także prawidłowego tamowania krwotoków.

Szkoła Podstawowa w Świerklańcu składa serdeczne podziękowania OSP w Świerklańcu oraz WOPR Tarnowskie Góry, a w szczególności ratownikom prowadzącym warsztaty: TOMASZOWI WIKA,KACPROWI PILARCZYK,MARCELOWI GOLKOWSKIEMU I MACIEJOWI CZERWIŃSKIEMU.

Rafał Mikołajec ,Joanna Skolik Dąbrowska.
Utworzono: 06.04.2022