ZAPROSZENIE DO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO

Utworzono dnia 29.01.2018

ZAPROSZENIE DO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO

Wiesz, co to znaczy!

Kaligrafia - z j. greckiego od słowa kalligraphia- to sztuka pięknego i wyraźnego pisania

Kaligrafować (greckie kalligrafẻõ=pięknie piszę) oznacza: pięknie pisać, zgodnie z prawidłami kaligrafii, pisać starannie, czytelnie, ładnie

Chcesz kaligrafować!

Masz tę możliwość, jeśli nie na lekcji - pisząc tematy, notatki, zadania - to poprzez udział w konkursie szkolnym

Musisz to zrobić!

1. Poznać regulamin

1.Konkurs dla uczniów klas I-III oraz IV-VI

2.Termin do ustalenia.

3.Miejsce Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu

4.Wymagania:

a) sporządzenie pracy na arkuszu papieru (praca domowa)

b) przedłożenie wybranego zeszytu do oceny jury

c) udział w zadaniu kaligraficznym w ogłoszonym dniu na terenie szkoły.

5.Forma pracy przedłożonej jako praca domowa:

a) dla klas II-III kartka papieru z zeszytu w trzy linie, biała lub kolorowa, tusz/atrament dowolny, dopuszczalna ozdoba: inicjał (podpisz pracę pod tekstem)

b) dla kl. IV-VI arkusz papieru A-4 bez linii, biały lub kolorowy, jednostronny, tusz/atrament dowolny, dopuszczalny inicjał jako ozdoba (pracę podpisz pod tekstem)

6.Tekst do zapisu kaligraficznego: wybrane fragmenty utworów Adama Mickiewicza wskazane przez organizatora konkursu( do odbioru u p. Andrzejewskiej). Pobranie tekstu jest jednocześnie zgłoszeniem udziału w eliminacjach.

7.Kryteria oceny:

a) szczególna staranność, płynność i czytelność pisma, estetyka i piękno zapisu, wielkość liter.

b) poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,

c) samodzielność przedłożonych do oceny prac.

II. Przedłożyć wymagane prace w terminie i stawić się do konkursowego zadania kaligraficznego w szkole.

III. Cieszyć się udziałem w konkursie, bo każdy uczestnicząc jest już zwycięzcą!

IV. Czekać na werdykt jury i na nagrodę. Nagrody:

1) I,II,III miejsce- nagrody rzeczowe (książki, przybory do pisania) oraz honorowe (tytuł laureata)

2) Uczestnictwo w konkursie nagradzane jest punktami plusowymi wynikającymi z Regulaminu Szkoły oraz WSO.

Czekamy na Twoje zgłoszenie

w konkursie!