Żyj smacznie i zdrowo

W roku szkolnym 2017/2018 klasa II c przystąpiła do 8. Edycji Programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo" organizowanego przez firmę WINIARY pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Rzecznika Praw Dziecka, PTNŻ, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Instytutu Żywności i Żywienia.

W ramach konkursu uczniowie przygotowują różne akcje społeczne mające na celu uwrażliwienie młodych ludzi na kwestie prawidłowego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania aktywności fizycznej. Opracowują również przykładowe jadłospisy dla osób aktywnych fizycznie oraz podejmujących wzmożony wysiłek umysłowy. Ponadto w ramach godzin wychowawczych przeprowadzane są lekcje, podczas których uczniowie dowiadują się jak szybko i w zabawny sposób przyrządzić zdrową przekąskę.

Zdrowe odżywianie nie musi być uciążliwe i nudne! Może być okazją do dobrej zabawy i spędzenia miło czasu w gronie przyjaciół czy rodzinny.