EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM – SKÓRA POD LUPĄ

Utworzono dnia 24.10.2017

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM – SKÓRA POD LUPĄ

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole po raz drugi prowadzone były działania edukacyjne realizowane w ramach programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Jego celem jest wspieranie rozwoju świadomości zdrowotnej dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, co w przyszłości ma wpłynąć na zmniejszenie zachorowalności na nowotwory złośliwe w Polsce. W zajęciach o charakterze profilaktycznym, które odbywały się głównie w ramach lekcji przyrody, brali udział uczniowie klas IV – VI. Zapoznali się oni z zaleceniami Europejskiego kodeksu walki z rakiem, a następnie przygotowali prace plastyczne dotyczące zapobieganiu zachorowalności na choroby nowotworowe skóry („Jak bezpiecznie korzystać ze słońca). Efekty pracy uczniów zaprezentowane zostały na gazetkach w szkole. Ponadto uczniowie klas V opracowali jadłospisy oparte na zasadach zdrowego żywienia, a w klasach VI dokonano bilansu aktywności fizycznej, który posłużył do uświadomienia znaczenia wysiłku fizycznego w codziennym życiu i jego wpływu na zdrowie oraz samopoczucie. Poniżej zamieszczona została prezentacja z zaleceniami Europejskiego kodeksu walki z rakiem i charakterystyką raka skóry.

Joanna Zawadzka