NIE MA JAK NA ZIELONEJ SZKOLE! POGORZELICA, 3-17 CZERWCA 2019 R.

Utworzono dnia 26.06.2019

Tegoroczni trzecioklasiści przeżyli niebywałą dotąd w swoim życiu przygodę. Po raz pierwszy na długo opuścili rodzinne domy: mamę, tatę, rodzeństwo, i wyruszyli pod opieką nauczycielek do Pogorzelicy na zieloną szkołę. Tu przez dwa tygodnie odbywali zajęcia lekcyjne, uczestniczyli z powodzeniem w licznych konkursach, uczyli się samodzielności, a przy tym korzystali z niezwykłych uroków nadmorskiej przyrody oraz dobrodziejstwa bałtyckiego klimatu.

Pobyt na zielonej szkole stał się okazją do zdobywania nowych doświadczeń, wykazania się dzielnością i zaradnością. Jednocześnie zadzierzgnęły się i umocniły relacje koleżeńskie, tak potrzebne do współdziałania w szkolnej codzienności każdego ucznia. Panowała przy tym radosna i beztroska atmosfera, choć nieraz z tęsknoty zakręciła się łezka w oku niejednego uczestnika wyjazdu. Lecz takie doświadczenie również jest potrzebne... Za to cieszyć się mogły dzieci świetnymi warunkami, jakie oferuje ośrodek "Familijni" w Pogorzelicy, bo baza wypoczynkowa jest tu na bardzo wysokim poziomie i spełnia najwyższe standardy. Potwierdzali to zarówno sami trzecioklasiści, jak i towarzyszące im piątoklasistki oraz kadra pedagogiczna.

Szczęśliwie pobyt uczniów do końca okazał się bezpieczny, bez urazów, chorób i poważnych dolegliwości. Niektóre dzieci muszą się wciąż jeszcze sporo nauczyć, aby osiągnąć większą samodzielność w utrzymaniu porządku oraz higieny i własnego bezpieczeństwa. Trzeba jednak przyznać, iż większość dziewczynek i chłopców z trzeciej klasy całkiem nieźle już sobie z tym radzi. Dowodzą tego ich sukcesy w konkursach czystości, sprawności, kultury, dzielności i wielu innych dyscyplin. Dlatego dwa tygodnie zielonej szkoły należy uznać za pięknie i pożytecznie spędzony czas.

Utworzono: 06.06.2019