Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono dnia 11.06.2019

Pierwsza pomoc przedmedyczna

(4, 5, 10 czerwca 2019)

Na początku czerwca naszą szkołę po raz drugi odwiedzili ratownicy  Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Piekar Śląskich. W ich obecności uczniowie podzieleni na kilka grup uczestniczyli w zajęciach praktycznych, podczas których przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętność ta jest niezwykle istotna, gdyż w ten sposób można nawet uratować komuś życie. Z tego powodu zajęcia powtarzamy w każdym roku szkolnym. Na początku ratownicy przypomnieli ogólne zasady związane z pomaganiem w sytuacjach związanych z różnymi urazami. Później ćwiczyliśmy układanie poszkodowanego, który oddycha w pozycji bocznej ustalonej i uciski klatki piersiowej – czynność, która ratuje życie w sytuacji, gdy poszkodowany nie oddycha. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z ratownikami, a także zapoznali się ze sprzętem, którego oni używają.

Serdecznie dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzynie Wróbel oraz Pani Ewie Jaruga, która jest przedstawicielem firmy Superpolisa za zaangażowanie i pomoc w organizacji zajęć. Kontakt uczniów z osobami, które każdego dnia zajmują się pierwszą pomocą z pewnością skutkował będzie doskonaleniem tej przydatnej umiejętności.

Joanna Zawadzka

Utworzono: 11.06.2019