Podsumowanie działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza

Utworzono dnia 27.06.2022

Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji wszystkich akcji przeprowadzonym przez Szkolny Klub Wolontariusza w tym roku szkolnym.  Udało się zrobić wiele dobrego na rzecz potrzebujących. Dziękuję za okazane wsparcie i duży odzew, na który zawsze możemy liczyć. Wierzę, że dobro wraca, a szczęście się mnoży, gdy się nim dzielimy.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

Katarzyna Czierpka

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2021/2022

1. Wspieramy Rusinowice (wrzesień-październik )

Zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów papierniczychna potrzeby Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnegow Rusinowicach, który pomaga niepełnosprawnym dzieciom oraz młodzieży.

1. Góra Grosza (listopad- kwiecień)

Pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną (np. domy dziecka, rodziny zastępcze).

Zebrano kwotę 1213,39 zł! (około 60 kg monet)

1. ZbieramTO w szkole (listopad-czerwiec)

Zbiórka baterii i klocków LEGO na cele misyjne

1. Świąteczna kartka dla Seniora (grudzień)

Przekazano pond 200 ręcznie wykonanych kartek oraz 50 fotografii z życzeniami. W akcję zaangażowało się 80 uczniów. Kartki świąteczne trafiły do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej" Przyjaźń" w Tarnowskich Górach oraz Domu Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim.

1. Pomoc Ukrainie (marzec)

Zbiórki darów humanitarnych dla obywateli Ukrainy.

1. Herbatka u Dziadka (maj)

Zbiórka kawy, herbaty oraz słodkości dla seniorów.Obdarowano Dom Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach, Dom Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim oraz Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie  Chorych w Tarnowskich Górach.

1. Wspieramy Cichy Kąt (czerwiec)

Zbiórka karmy dla psów i kotów na rzecz schroniska „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach.

1. Spacer z seniorami (czerwiec)

Wspólny spacer wolontariuszy z seniorami z DPS „Przyjaźń”, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich.