Innowacja- Ekoludki

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „EKOLUDKI SĄ W ŚWIERKLAŃCU”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowana była innowacja pedagogiczna skierowana do uczniów klas I-III „Ekoludki są w Świerklańcu”. W trakcie jej trwania uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej. Poznawali zagadnienia związane z ekologią oraz zrozumieli, jak ważną rolę dla naszej planety odgrywa proces recyklingu. Dzieci uczestniczyły w wielu wyjściach, wycieczkach i spacerach po naszej okolicy, podczas których obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Dbały o rabatki klasowe, dzięki którym mogły zobaczyć jak przebiega proces wzrastania roślin i jak właściwie należy o nie dbać. Wykonały wiele prac plastycznych i technicznych wykorzystując zebrane dary natury. Wcieliły się w rolę detektywów poszukujących systemów fotowoltaicznych oraz zbiorników na deszczówkę w naszej miejscowości. Odwiedziły oczyszczalnię „Lemna”, w której dowiedziały się, jak przebiega proces oczyszczania wody. Wzięły udział w ekologicznym pokazie mody.

Wszystkie podejmowane przez dzieci aktywności w ramach innowacji były fotografowane. Pozwoliło to na stworzenie albumu multimedialnego, w którym zawarliśmy wspomnienia i nasze osiągnięcia. Zachęcamy Wszystkich do zobaczenia albumu, stanowiącego podsumowanie naszej wspólnej, rocznej pracy. Prezentacja jest dostępna w odnośniku „INNOWACJA PEDAGOICZNA”, który można znaleźć w lewej kolumnie spisu treści naszej strony internetowej. Klikając w link można zapoznać się z materiałami dotyczącymi recyklingu oraz segregacji śmieci. W zakładce „ZAGRAJ” można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu właściwej segregacji śmieci, a także sprawdzić swój refleks. Natomiast zakładka „PREZENTACJA” stanowi zwieńczenie i podsumowanie naszej rocznej pracy.

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu.

ADRES STRONY WWW: ekoludki.pietryga.xyz