Światowy Dzień Zwierząt

Utworzono dnia 18.10.2021

Smacznej karmy, dużo zabawek, pieszczot i... snu!

Tego wszystkiego możemy życzyć naszym zwierzakom, ponieważ październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Nie zapominajmy także o tych, które żyją

w schroniskach, bo październik dedykowany jest

przede wszystkim im.

W ramach Światowego Dnia Zwierząt, który obchodzony jest 4 października, na języku mniejszości niemieckiej rozmawialiśmy o naszych pupilach, poznaliśmy słownictwo związane ze zwierzętami domowymi oraz egzotycznymi. Naukę umiliły nam przeróżne gry i zabawy językowe oraz piosenka. Uczniowie klas IV i V pod opieką p. Ewy Kościelny stworzyli gazetkę szkolną dla Fanów języka niemieckiego, której tematem przewodnim w październikowym numerze jest właśnie świat zwierząt. Zachęcamy wszystkich Uczniów do przeczytania naszego pierwszego numeru, który znajduje się w aktualnościach oraz w zakładce mniejszości niemieckiej!

Utworzono: 18.10.2021