Jak świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły?

Utworzono dnia 29.01.2018

Jak świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły?
Społeczność szkolna corocznie 26 listopada obchodzi święto Patrona Adama Mickiewicza.
To lubiane święto, bo wiele ciekawych rzeczy dzieje się w ten dzień wolny od zwykłych lekcji. Uroczyście pojawia się poczet sztandarowy na akademii, śpiewany jest hymn narodowy i nasz własny hymn "W murach świerklanieckiej szkoły". Dzieci odświętnie ubrane, na  galowo,  spotykają się całą liczna gromadą w sali gimnastycznej, która tego dnia staję się aulą. Można zwiedzać w szkole wystawy dziecięcych prac plastycznych, galerie obrazków, wystawę książek wieszcza.
 Pod tablicą pamięci pali się znicz, uczniowie składają wiązankę kwiatów, czczą patrona minutą ciszy.  Są  występy artystyczne, recytacje wierszy poety, inscenizacje jego utworów, muzyka z epoki. A wszystko to pośród odświętnej scenografii na sali, a także i wśród pięknych dekoracji na korytarzach i w klasach. Naszą szkołę odwiedzają goście oficjalni oraz rodzice. W stołówce serwowany jest świąteczny obiad dla dzieci, a dorośli mają poczęstunek przy kawie.
 Największą atrakcję tego dnia dla wielu uczniów stanowi zabawa, dyskoteka. Można przyjść ubranym w odpowiedni do tańca strój i zostać "lwem parkietu" lub " królową balu", szalejąc w rytmie ulubionej muzyki.
 I tak było dziś! Czyż nie warto czekać cały rok na to piękne święto?
                                                                                                             Elżbieta Andrzejewska