Dzień Patrona Szkoły

Utworzono dnia 12.06.2020

26 listopada, jak każdego roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona – Adama Mickiewicza.

Tegoroczna uroczystość wpisała się w obchody 100-lecia odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W biografii A. Mickiewicza zwrócono przede wszystkim uwagę na wątki patriotyczne zawarte w jego twórczości, ale też na działania, jakie podejmował w życiu publicznym, ktróre miały na celu odzyskanie przez Polskę wolności.

Nie mogło więc zabraknąć Inwokacji ani nawiązań do „Dziadów”, bo hasłem tegorecznego apelu był cytat: „ja i ojczyzna to jedno”. Apel zakończył się polonezem zatańczonym przez młodsze uczennice do muzyki W. Kilara z filmu pt.„Pan Tadeusz”.

Dodatkowo w czasie apelu pani dyrektor wręczyła nogrody uczniom, którzy napisali najlepiej „dyktando niepodległościowe”, organizowane przez panią E. Andrzejewską.

Uroczystość przygotowały panie W. Gubała oraz J. Otolińska, a udział wzięli uczniowie klas 4-8 SP  i chórzystki z klas gimnazjalnych.