Konkurs ortograficzny

Utworzono dnia 12.06.2020

I jeszcze jeden sukces do ogłoszenia wszem i wobec!!! Dnia 30 maja br. w murach naszej szkoły przebiegały eliminacje Gminnego Konkursu Ortograficznego, a w tym samym czasie uczniowie powiatu tarnogórskiego stawali w szranki zmagań ortograficznych, które organizowała szkołą salezjańska znana pod oficjalną nazwą Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach. Do eliminacji konkursowych przystąpili także nasi uczniowie: JULIA BINDA z kl.VIII oraz DARIUSZ PŁASZCZYMĄKA z kl. VII. Godnie nas reprezentowali. Pisząc trudne dyktando, mocowali się z zawiłościami polskiej ortografii. Uczestniczyli w tym dniu w całym programie projektu pt. "Polszczyzna? Jestem na tak!". Nie tylko więc brali udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym, ale mieli też możliwość wysłuchania wykładu akademickiego, wygłoszonego przez dr hab. Beatę Surowiak z Uniwersytetu Śląskiego. Powrót naszych przedstawicieli z tych uroczystości uświetnił sukces Julki Bindy, która zdobyła tzw. "miejsce na pudle", bo została laureatką konkursu, otrzymując wysoką lII nagrodę. Brawo! Cieszy bardzo to, że nasza placówka miała godną reprezentację, a jednocześnie sukces Julki stanowi dobry przykład dla innych uczniów, aby podejmowali się ambitnych zadań, które z jednej strony są chlubą szkoły, ale przede wszystkim indywidualnym, osobistym sukcesem ucznia.

Elżbieta Andrzejewska