Tadam!!! Fanfary!!!Gratulacje!!!

Utworzono dnia 12.06.2020

Miło jest ogłosić wszem i wobec, że po raz kolejny nasza szkoła zatriumfowała! Oto znów mamy tytuł Mistrza Ortografii Gminy Świerklaniec! I to podwójny tytuł, bo i w kategorii zespołowej jako zdobywcy Pucharu, i w kategorii indywidualnej.

Od szesnastu lat organizowany jest w naszej gminie konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku ponownie zwycięstwo indywidualne należy do Mistrza Ortografii - Macieja Czornika. Drugie i trzecie miejsca zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nakle Śląskim. Natomiast cała nasza drużyna w składzie (alfabetycznie): Maciej Czornik, Elżbieta Krakowska i Zuzanna Rzepka - wywalczyła tytuł Mistrzowskiej Szkoły! A łatwo nie było! Tekst dyktanda naszpikowany licznymi pułapkami z zakresu pisowni trudnych wyrazów, do tego stres połączony z ambicją i z pragnieniem zdobycia tytułu - to trudny do pokonania próg. Nasi poradzili sobie wspaniale. Z radością więc gratulujemy sukcesu!

Dumni mogą być także nauczyciele, bo na to uczniowskie powodzenie składa się ich wieloletnia praca. Cieszy, że dbałość o piękno i poprawność naszego języka ojczystego jest wartością, dla której uczniowie gotowi są poświęcić czas i uwagę. Życzymy zatem dalszych sukcesów! Gratulujemy mistrzom, laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, bo już sam udział w trudzie eliminacyjnym jest nobilitacją i dowodem szczególnych umiejętności. Dlatego wszyscy zasłużyli na nagrody i dyplomy! Oraz...dodatkowe wysokie oceny z polskiego!

Elżbieta Andrzejewska

Elżbieta Andrzejewska