Święto patrona szkoły

Utworzono dnia 03.12.2020
Dwudziesty  szósty listopada to corocznie  uroczysty i ważny dzień, świętowany  - zgodnie z ceremoniałem  w murach świerklanieckiej szkoły - jako  święto patrona Adama Mickiewicza, gdyż jego imieniem pieczętuje się nasza podstawówka.

Tegoroczne święto obchodzone jest w sto sześćdziesiątą piątą rocznicę śmierci tego romantycznego poety,  narodowego wieszcza i szczerego patrioty, a przede wszystkim - wielkiego Polaka.

Choć w dzisiejszych czasach te określenia bywają różnie rozumiane, to zasługi Adama Mickiewicza dla naszej historii i europejskiej literatury pozostają bezsprzeczne. Jesteśmy dumni, że znamienity twórca i człowiek oddany Ojczyźnie jest patronem szkolnej społeczności, a jednocześnie godnym przykładem  dla dzieci i młodzieży.
Akcentem upamiętniającym postać patrona są nie tylko lekcje poświęcone Adamowi Mickiewiczowi, ale także i prezentowane prace uczniowskie. Warto z nich skorzystać!
Utworzono: 24.11.2020