Szkolne Koło Misyjne kwiecień 2022

Utworzono dnia 05.04.2022

Szkolne Koło Misyjne ma wspaniałą wiadomość:

Przyjęliśmy do Adopcji Duchowej (modlitewnej) następujące osoby:

1. Misjonarkę Dorotę Sojka ze wspólnoty Misyjne Zgromadzenie Służebnic Ducha Świętego (SSpS) Jest to  międzynarodowe zgromadzenie zakonne obecne na wszystkich kontynentach. W Polsce główny dom jest w Raciborzu. Potocznie mówią na nie Werblistki, bo mają tego samego założyciela co Księża Werbiści (SVD) Są tez na Ukrainie.

Siostra Dorota przyjechała do Polski po śmierci swojej mamy i zostanie do 10 czerwca o ile nic się nie zmieni. Nasze Koło Misyjne zaprosiło misjonarkę na spotkanie w maju.

W galerii znajdziecie kilka zdjęć z Afryki (z Kwahu Tafo) - z ośrodka zdrowia i wspólnoty  -  Misyjne Zgromadzenie Służebnic Ducha Świętego (SSpS)

Misjonarka  - Siostra Dorota Sojka

2. Misjonarza ks. Jacka Garusa (Salezjanina) przebywającego w Don Bosco Youth Center Kazembe w Afryce.

Wszelkie informacje można pozyskać wchodząc na ten link:

Misjonarz w dogodnym terminie przeprowadzi z nami  spotkanie online.

Ks. Jacek Garus (SDB)

Misjonarz poprosił, aby włączyć w naszą modlitewną Adopcję Duchową jeszcze jednego jego podopiecznego. Napisał do nas o nim tak:

„Szczęść Boże, ten chłopak ze zdjęcia u góry (po prawej, z piłka) to Mwansa. Umówmy się ze macie go pod swoja opieka. On tez bardzo potrzebuje modlitwy bo ma trudną sytuację w domu, i długo był poza szkolą ale wrócił.”

Chętnie przyjęliśmy tą prośbę.

Przez cały rok uczniowie Szkolnego Koła Misyjnego będą modlic się rotacyjnie przez tydzien wybraną przez siebie modlitwę  za misjonarke lub misjonarza i podopiecznych.

Utworzono: 05.04.2022