Próby z lapbookami

Utworzono dnia 13.11.2017

Nasze pierwsze próby z lapbookami

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej, w której umieszczamy informacje na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na wykresy,opowiadania,rysunki,zdjęcia,terminy itp. Wszystko to jest umieszczone w przeróżnych kopertach,zakładkach,kieszonkach,skrytkach.

Lapbook ( w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach") jest bardzo popularny w amerykańskiej szkole. Również w Polsce cieszy się coraz większym powodzeniem. Postanowiliśmy i u nas rozpocząć przygodę z lapbookami. Na języku polskim uczniowie klas V wykonywali projekty dotyczące lektur  "W pustyni i w puszczy"oraz "Chłopcy z Placu Broni". Piątoklasiści wykazali się niezwykłą aktywnością artystyczną i kreatywnością.Pomysł tworzenia lapbooków bardzo im się spodobał.

Polecamy lapbooki całym sercem,bo kształtują wiele cennych umiejętności,a ich kolorowa i różnorodna forma jest bardzo atrakcyjna.

Elżbieta Kubica

Utworzono: 13.11.2017