Rok szkolny 2018/2019

Aktualności, strona 1 z 2

Sukces naszych drużyn!

Utworzono: 27.05.2019

        9 maja uczennice kl.6a: Katarzyna Grzesik, Magdalena Kubik i Hanna Kulej/ kategoria IV-VI/ oraz kl.3a Gimnazjum: Laura Gwiżdż, Wiktoria Henkelman i Magdalena Trela /kategoria VII-VIII i kl.III / brały udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym organizowanym...

Recital

Utworzono: 27.05.2019

Dnia 6 maja br. o godzinie 14:30 w naszej szkolnej bibliotece odbył się koncert poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów z klasy 3B, a zatytułowany „Romantycznie na wiosnę”. Kasia Pawlik i Paweł Polechoński akompaniując sobie na gitarze i ukulele, zaśpiewali w sposób...

Herkules Poirot rozwiązuje zagadkę…

Utworzono: 27.05.2019

Od 26 lutego br. rozpoczęliśmy serię spektakli wg opowiadania Agaty Christie noszące nazwę „Ptaki stymfalijskie, czyli uczmy się języków”. Autorkami scenariusza były Alicja Kołodziej z kl. 8b i bibliotekarka Barbara Kwiatosz.

Konkurs recytatorski- wyniki

Utworzono: 24.02.2019

Dnia 28 stycznia br. odbył się konkurs recytatorski „Zima w poezji”. Przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Wpłynęły aż 33 zgłoszenia. Wszyscy uczestnicy wspaniale się przygotowali, jednak trzeba było wyłonić tych najlepszych. Jury po burzliwych obradach wybrało zwycięzców.

Konkurs plastyczny "Świąteczna ozdoba"

Utworzono: 28.01.2019

Bibliotekarki z naszej szkoły też postanowiły włączyć się w nurt przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Wymyśliły więc konkurs plastyczny pod nazwą "Świąteczna ozdoba".

Wpłynęło 18 pięknych, oryginalnych prac, które komisja konkursowa pod przewodnictwem pani Justyny Otolińskiej miała nie lada problem ocenić. Na szczęście jakoś się udało.  Przyznano nagrody  w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III i IV-VIII.

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Utworzono: 04.01.2019

23 października mieliśmy przyjemność gościć Pawła Beręsewicza, uznanego tłumacza i autora książek dla dzieci i młodzieży, m.in.: "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", "Wielka Wyprawa Ciumków". Twórczość pisarza była wielokrotnie nagradzana.