Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Utworzono dnia 04.01.2019

23 października mieliśmy przyjemność gościć Pawła Beręsewicza, uznanego tłumacza i autora książek dla dzieci i młodzieży, m.in.: "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", "Wielka Wyprawa Ciumków". Twórczość pisarza była wielokrotnie nagradzana.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II b. Na początku pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery. I tak dowiedzieliśmy się, że pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum oraz był twórcą słowników polsko -angielskich i angielsko-polskich. Następnie rozpoczął dyskusję na temat czytelnictwa. Niektóre dzieci zostały zaproszone na rozmowę przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz poruszał tematy związane ze sportem, modą, miłością, wojną, pieniędzmi, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich książek. Uczniowie dowiedzieli się, co to są noskawery czy Fruteks. Później odpowiadał na pytania słuchaczy. Na zakończenie autor rozdawał autografy i wpisywał dedykacje do książek. Spotkanie to na pewno zapadnie na długo w pamięci dzieci i zachęci je do czytania.

Elżbieta Kubica, Barbara Kwiatosz

Utworzono: 24.02.2019