Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Utworzono dnia 02.06.2021

W dniu 1 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 8a pojechali na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, którą zafundowała Klasowa Rada Rodziców.

W obecnych czasach wyjazd z rówieśnikami sprawił im wiele radości. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z historią początków górnictwa na naszym terenie podczas oglądania filmu, a także zwiedzania muzeum interaktywnego. Następnie śladami dawnych gwarków przemierzyli podziemne chodniki kopalni. Sporą atrakcją okazał się przejazd poziemnymi łodziami. W trakcie rejsu słychać było różne odgłosy pracujących niegdyś górników i wypowiedzi Skarbnika, którego głos towarzyszył nam podczas zwiedzania.

Po zwiedzaniu na uczniów czekała już kolejna niespodzianka wychowawczyni. Zostali zaproszeni na pizzę, gdzie podczas poczęstnku w miłej atmosferze mogli porozmawiać, spędzić miło czas i świętować Dzień Dziecka.

Utworzono: 02.06.2021