Nauka zdalna

 

Wreszcie długo wyczekiwany przez wszystkich powrót do szkoły po wielu miesiącach...

Być może ktoś czuje strach, co od jutra go czeka, być może ktoś przeżywa wielką radość ...
Zapewniam Was, że - choć może trudno w to uwierzyć - my, nauczyciele, czujemy się podobnie. I dlatego musimy się wzajemnie wesprzeć. Ze swojej strony pragnę Was zapewnić, że czekamy na Was z niecierpliwością. Postaramy się, byśmy wszyscy w dobrej atmosferze  dotarli do dnia rozdania świadectw.  Zależy nam na tym, byście w szkole w tych  ostatnich tygodniach nauki, czuli się bezpiecznie. Niech ten czas będzie między innymi powrotem do relacji z kolegami, koleżankami, czasem wykorzystanym na nadrobienie zaległości w życiu Waszej klasy - w czym, z pewnością pomogą Wam Wasi wychowawcy.

Zatem pakujcie książki i zeszyty. Koniecznie nastawcie budzik na odpowiednią godzinę, by rano zdążyć na pierwszą lekcję!
 

Do zobaczenia w murach szkoły.

Jolanta Sporniak - pedagog szkolny

 

 

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami czas ferii świątecznych!

Zamieszczam kilka rad jak dobrze wypocząć! 

I KONIECZNIE pomiętajcie o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu!!! 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice.

W razie potrzeby niezmiennie pozostaję do Waszej dyspozycji,  poprzez dziennik elektroniczny Librus. Możemy również porozmawiać telefonicznie (po wcześniejszym umówieniu sie przez e-dziennik).  

Pozdrawiam wszystkich!

Życzę zdrowia i wszystkiego, co najlepsze w tym trudnym czasie. 

Pedagog szkolny Jolanta Sporniak

 

 

Jesteś wściekły? Kilka rad ...


 

ROK SZKOLNY 2019/2020

WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM

ŻYCZĘ UDANYCH WAKACJI! 

Jolanta Sporniak - pedagog szkolny

Ósmoklasisto! Stres przedegzaminacyjny Cię dopada?... 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

10 porad psychologa dotyczącymi wychowania dzieci.

Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

(źródło: Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców")

 

 

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku z zaistniałą sytuacją na świecie, w naszym kraju oraz wynikającym z tego stanu zawieszeniem zajęć lekcyjnych w szkołach, wszyscy powinniśmy znaleźć sposoby na przetrwanie. Myślę, że przede wszystkim spokój, spokój i jeszcze raz spokój…  Życie „na zewnątrz” jest sparaliżowane, więc dobrze jest zadbać o nasze relacje z najbliższymi. To chyba najważniejsze…

Dotyczy to nas wszystkich –  naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy „gramy do jednej bramki”. Zadbajmy w tym czasie o własne bezpieczeństwo, stosujmy się do zaleceń sanitarnych, o których wszędzie się słyszy.

Każda nowa rzeczywistość rodzi emocje. Często złość, brak zgody na zmiany, opór. Ale dobrze jest, jeśli ta faza wstępna przechodzi w kolejne – zaakceptowanie zmian i stworzenie nowych zasad funkcjonowania. Myślę, że dobrze jest sobie zadać pytanie w której fazie ja jestem?...

Nauka zdalna, która zdaje się być na chwilę obecną  jedyną opcją prowadzenia edukacji budzi w nas wszystkich wiele wątpliwości, ale chcemy spróbować!

Prosimy jednocześnie Was wszystkich - Drodzy Rodzice i Uczniowie- byście podjęli się tej próby z nami. Potrzebujemy siebie nawzajem.

Korzystając z możliwości internetu, pragniemy prowadzić kształcenie zgodnie z podstawą programową, jednak UWZGLĘDNIAJĄC OGRANICZENIA tej formy przekazu.

Naszą powinnością jest w możliwie dostępny sposób przekazywać treści do opanowania uczniom.

Drodzy Rodzice.  Będziemy starać się tak dobierać treści do opanowania z poszczególnych przedmiotów, by Was obciążać jak najmniej. 

Myślę, że można znaleźć pozytywne strony tej sytuacji:

  • To być może dobry czas na naukę samodzielności naszych pociech:-)
  • Można uczyć się w dogodnym dla dziecka i rodzica czasie:-)
  • Nie trzeba zrywać się wcześnie rano, tylko wstać o dogodnej porze :-)
  • Mamy świadomość, że w wielu rodzinach może być problem z dostępem do komputera – można również pracować na smartfonach – czy to nie dobra wiadomość dla dzieci? :-)
  • Można pracować  o każdej porze dnia, w swoim ulubionym miejscu w domu, gdzie czujemy się najbezpieczniej i po prostu lubimy przebywać:-)
  • Nie ma presji czasowej:-)

WAŻNE! Pamiętajmy, że praca na urządzeniach typu komputery, laptopy, tablety, smartfony, musi być czasowo ograniczona – wciąż  pamiętamy o zasadach bezpiecznego dla zdrowia korzystania z tych urządzeń. Dotyczy to również nauki zdalnej – z pewnością weźmiemy to pod uwagę, prowadząc nauczanie przedmiotowe.

Ważne jest również to, że my - wszyscy nauczyciele pozostajemy do Waszej dyspozycji .

Mam nadzieję, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas. Pozostajemy w stałym kontakcie przez dziennik Librus.

 

 

Zapraszam do zakładki „nauka zdalna”! Zaglądajcie tu czasem!

 

 

Drodzy Uczniowie Rodzice. W razie potrzeby  pozostaję do Waszej dyspozycji,  poprzez dziennik elektroniczny Librus. Możemy również porozmawiać telefonicznie (po wcześniejszym umówieniu sie przez e-dziennik).  

Pozdrawiam wszystkich!

Życzę zdrowia i wszystkiego, co najlepsze w tym trudnym czasie. 

Pedagog szkolny Jolanta Sporniak