Andrzejki 2018

Utworzono dnia 14.01.2019

ANDRZEJKI ANNO DOMINI 2018.

Że święty Andrzej ma swój dzień 30 listopada – każdy wie. Że w tym dniu ludzkość sobie przepowiada przyszłość – też. Że jest On patronem Szkocji – nie każdy. A już o tym, że można świętować Andrzeja … 4 grudnia- pewnie nikt!!! Ale w naszej szkole wszystko jest możliwie, więc kto nam zabroni organizować Andrzejko – Barbórkę??? NIKT!

„Obsuwa” w terminie wynikała z faktu, że od 28 do 30 listopada włącznie nasi dzielni gimnazjaliści walczyli  na egzaminach próbnych.

Termin nie miał jednak żadnego wpływu na dobrą zabawę! Uczniowie dowiedzieli się, gdzie pojadą w najbliższym czasie (wyobraźnia była jedyną granicą ;>) czy jak będzie miał na imię towarzysz ich życia (prawdopodobny). Wśród dziewczyn największym zainteresowaniem cieszyło się ustalanie kolejności zamążpójścia wg ustawianych w kierunku drzwi butów.

Tradycji stało się zadość, a Samorząd przekonał się na własnej skórze, jak męczące jest organizowanie rozrywek dla innych. Oby ta nauka nie poszła w las. Hihi.