Dzień Tolerancji

Utworzono dnia 14.01.2019

RÓŻNIMY SIĘ PIĘKNIE.

13 grudnia 2018 roku Rada Rodziców i Samorząd Szkolny zorganizowali Dzień Tolerancji. O tym, jak trudny, delikatny i ważny to temat w dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać.

W szkole spotykają się trzy grupy : uczniowie, nauczyciele i Rodzice. I każda z tych grup widzi problemy z akceptacją drugiego człowieka. Każda ze stron próbuje sama działać, ale w myśl zasady „w jedności siła”, spróbowaliśmy poruszyć temat tolerancji wspólnie.

Rada Rodziców przygotowała super plakaty, które pojawiły się na korytarzach szkoły.  Pani Pedagog,  we współpracy z Samorządem, przygotowała plan zajęć. Uczniowie i wychowawcy, w ramach godziny wychowawczej, zastanawiali się nad definicją tolerancji i jej przejawami. Namacalnym efektem tej pracy są plakaty, które Samorząd powiesił na gazetkach na korytarzach szkoły. Teraz możemy się przyjrzeć, jak rozumieją tolerancję nasi koledzy, możemy też przeczytać mądre wskazówki, jakie zapisali nam Rodzice.

Dziękujemy!

Utworzono: 17.12.2018