Wybory do Samorządu Szkolnego

Utworzono dnia 14.01.2019

WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU.

Demokracja  - trudna rzecz. Dlatego najlepiej uczyć się jej zasad od wczesnych lat szkolnych, w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

28 września 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu. Choć właściwsze byłoby nazwać je WYBORAMI. Dzięki nieocenionej pomocy Rady Rodziców nasi uczniowie mogli wziąć udział w głosowaniu z prawdziwego zdarzenia. Były więc karty do głosowania, lista pobierających je do podpisania, stoliki i służbowe długopisy, a wreszcie… prawdziwa urna! Tą ostatnią Panie z Rady Rodziców wypożyczyły z Urzędu Gminy, za co szczególnie dziękujemy!!

Uczniowie wybierali nie tylko swoich przedstawicieli, ale także nauczyciela – opiekuna Samorządu Szkolnego.

Uprawnionych do głosowania było 248 uczniów z klas V – VIII oraz klas III gimnazjum. Głosowało 216 uczniów i oddano tylko jeden głoś nieważny!!! Brawo za umiejętności!!.

A oto skład naszego Samorządu:

Przewodniczący  Jan Wróbel klasa IIIc

Zastępcy   Kinga Widera  klasa IIIb

Michał Opolka  klasa VII b

Opiekunem wybrano Panią Monikę Balczarek, nauczyciela historii.