Jesteście wielcy!

Utworzono dnia 25.02.2020

5 grudnia w naszej szkole zakończyła się zbiórka darów przeznaczonych na pomoc w organizacji Wigilii dla samotnych i potrzebujących, którą organizuje Tarnogórskie Stowarzyszenie Plasterek. Projekt jest wyjątkowy, ponieważ wieczerza odbędzie się w sam wieczór wigilijny! Organizatorzy wydarzenia chcą zadbać o to, by w tej wyjątkowej chwili nikt nie był sam. Równocześnie proszą, żeby zgłaszać osoby, które mogłyby skorzystać z takiej pomocy: samotnych lub ubogie rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na suto zastawiony stół. Wigilijna wieczerza odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Tarnowskich Górach. Uczestnicy zjedzą ciepły posiłek i inne potrawy wigilijne, podzielą się opłatkiem, będą śpiewać kolędy. Obecni otrzymają także upominki: m.in. ciepłe rękawiczki i kartki z życzeniami. Ilość darów, jaką zebrali nasi uczniowie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Aby je przewieźć w wyznaczone miejsce, trzeba było wykonać aż dwa kursy samochodem. Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność i wrażliwość.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza- Katarzyna Czierpka

Utworzono: 05.12.2019