Akcja "Kartka dla seniora"

Utworzono dnia 21.12.2020

Uczniowie  naszej szkoły  wykonali ok. 160 (!) kartek świątecznych, które zostały przekazane pensjonariuszom dwóch domów pomocy społecznej. Ręcznie robione kartki z życzeniami trafiły do Domu Pomocy Społecznej „ Przyjaźń” w Tarnowskich Górach oraz Domu Pomocy Społecznej  prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Nakle Śląskim. Akcja została przeprowadzona z inicjatywy  Szkolnego Klubu  Wolontariusza. Pomysł tak bardzo spodobał się uczniom, że przerósł nasze oczekiwania. Założony cel przekazania 50 kartek do jednego z DPS-ów  szybko przerodził się w akcję o szerszym zasięgu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wykonane kartki! Jesteśmy pewni, że sprawiliście wiele radości pensjonariuszom z Tarnowskich Gór i Nakła Śląskiego. Seniorzy z „Przyjaźni” otrzymali również słodkie poczęstunki.

Akcję „Świąteczna kartka dla Seniora” zorganizowały Katarzyna Czierpka, Barbara Odoj oraz Anna Gomuła.

Utworzono: 21.12.2020