Spacer z seniorami

Utworzono dnia 27.06.2022

21 czerwca 2022 członkowie  Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej „ Przyjaźń” w Tarnowskich Górach. Grupa 22 uczniów z klas 7 i 8  wybrała  się na wspólny spacer z seniorami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Akcja „spacer” odbywa się już od 12 lat, jednak z uwagi na pandemię musiała być zawieszona na prawie 2 lata. Spotkanie z seniorami jest doskonałą okazją do przełamania barier jakimi są różnica pokoleń oraz choroba i niepełnosprawność.  Młodzież, na początku nieco  skrępowana i pełna obaw, wróciła  ze spotkania z satysfakcją oraz poczuciem spełnienia. Największą nagrodą, jaką otrzymali był uśmiech drugiego człowieka. Po spacerze młodzież wraz z opiekunami udała się do pobliskiej lodziarni.

Akcję zorganizowały Katarzyna Czierpka  i Anna Gomuła

Utworzono: 27.06.2022