,,Choinka naszych babć- konkurs regionalny"

Utworzono dnia 24.10.2017

,,Choinka naszych babć- konkurs regionalny"

Kożdy chciołby się na godni  świnto fajnie łoblyc w pikne szaty. Toż możno choinka tyż by sie chciała nom pokozać i bez to sie ustroić na Wilijo. Dyć prowda, iże sama sie nie ustroi, ino my zowdy jom wyrychtujemy, a to jeszcze podług mody. Downij przeca inaksze było łoblecenie choinki...Beztoż my uznali, iże przypomnymy te downe lata, kiej nasze starki, omy, stare ujki, mamulki z bajtlami łoblekali choinka w rozmaite kety, bombki, graczki, a tyż w maszkety, bombony zawinione w pozłotka.

Wyrychtowali my w naszej szkole konkurs na downo choinka i terozki chcemy wom to pokozać. Podziwejcie i czytejcie dalij.

W grudniu 2016 roku odbył się  konkurs przygotowany przez nauczycielki realizujące innowację pedagogiczną skierowaną tematycznie na regionalizm, a prowadzoną pod hasłem ,,Ślązak- to brzmi dumnie". Panie: Agata Pawlik, Elżbieta Herman, Aleksandra Pawlik oraz niżej podpisana -przeprowadziły konkurs ,,Choinka naszych babć". Przystąpiło do niego 40 uczniów ze szkół Nakła Śl., Orzecha, Nowego Chechła i Świerklańca. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli i rodziców przygotowali piękne prace plastyczne nawiązujące do dawnych stylów dekorowania bożonarodzeniowej choinki. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem laureatów, ale nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i Radę Rodziców przy SP Świerklaniec otrzymali wszyscy uczestnicy świątecznego śląskiego konkursu.

Elżbieta Andrzejewska