Cultural Bridge- Most kulturowy

„Cultural Bridge” (Most Kulturowy) to program polegający na komunikowaniu się ze studentami z Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych  poprzez wymianę krótkich filmów zamieszczanych na kanale You Tube oraz korespondencję listowną. Szkolnym  opiekunem programy jest pani Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA panem Davidem Stewardem. Za jego pośrednictwem rozpoczęliśmy współpracę z The Cambridge School w Kalkucie. Dzięki temu projekt wszedł w następną fazę...

Wymiana z Indiami

Po wakacyjnej przerwie w naszej szkole ruszył program wymiany młodzieży, który realizujemy razem z szkołą w Indiach.

W kwietniu 2018 rozpoczęliśmy współpracę z The Cambridge School w Kalkucie. Uczniowie z Świerklańca oraz Kalkuty wymieniają się filmami zamieszczanymi na kanale YouTube oraz piszą do siebie listy w języku angielskim.

Na początku września 2018 uczniowie zaangażowani w projekt otrzymali listy i podarunki od swoich przyjaciół z Indii. W odpowiedzi przygotowali swoje paczki, które już zostały nadane. Teraz czas na wymianę krótkich  filmików za pośrednictwem kanału  YouTube. Dzięki projektowi uczniowie poznają nowe kultury, nawiązują przyjaźnie, a przy okazji pogłębiają swoje kompetencje językowe ćwiczą język angielski w mowie i piśmie.

Uczniowie zaangażowani w projekt:

Klasy VIII: Ewa Płonka, Julia Binda, Elżbieta Krakowska, Krzysztof Cofałka, Mateusz Smuda, Maciej Czornik, Wiktor Gierek, Paweł Waniczek, Marta Krzywańska.

Opiekun projektu- Katarzyna Czierpka

Aktualności

Filmik dla uczniów z Indii

Utworzono: 24.02.2019
Jest juz nowy film nagrany przez uczestników projektu z języka angielskiego  "Cultural Bridge". Tym razem ósmoklasiści prezentują naszą szkołę oraz udzielają kolegom z Indii krótkiej lekcji języka polski....

Przedświąteczne listy z Indii

Utworzono: 24.02.2019

Listy i filmy z Indii

Przed świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie, biorący udział w programie językowym Cultural Bridge, otrzymali listy od swoich przyjaciół z Indii oraz zobaczyli nagrane prze nich filmy. Ósmoklasiści  mieli okazje do poznania indyjskich tradycji  i zwyczajów  jak również podstawowych zwrotów w różnych dialektach używanych w tym kraju. Teraz pora na naszą młodzież, która z początkiem stycznia prześle swoje listy oraz nagra kolejny już film. 

Utworzono: 25.09.2018