Klub Rodzica

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszam do zakładki „PEDAGOG SZKOLNY –Polecam”, gdzie zamieszczane są ciekawe artykuły, linki i inne materiały, które polecam Państwa uwadze. Jolanta Sporniak – pedagog szkolny

 

SZANOWNI RODZICE!

Zapraszam w dniu 17 czerwca 2021r. o godz. 17.00 na spotkanie online w ramach „Klubu Rodzica” (link do spotkania otrzymaliście Państwo w wiadomości poprzez dziennik Librus). 

Podejmiemy tematykę związaną z naszymi dziećmi – uczniami w związku z pandemią, nauczaniem zdalnym i sposobami wspierania się nawzajem. Będzie mi bardzo miło spotkać się z Państwem. Serdecznie zapraszam! 

Pedagog szkolny – Jolanta Sporniak 

 

Pierwsze spotkanie KLUBU RODZICA w roku szkolnym 2020/2021

Zapraszam wszystkich Rodziców naszych uczniów na spotkanie zorganizowane w ramach Klubu Rodzica, tym razem online w dniu 22 września 2020r. o godz. 17.00 na platformie google(szczegóły w wiadomości wysłanej do Państwa za pomocą dziennika elektronicznego Librus). Spotkanie prowadzić będą z psych. Magdalena Pietrzyk i ped. Joanna Serafin z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tarnowskich Górach. Tematem będzie wspieranie naszych dzieci w tym trudnym czasie, obfitującym w nowe zasady życia społecznego, reżim sanitarny, niepewność jutra, która może negatywnie wpływać na nastroje naszych pociech. Z naszych obserwacji wynika, że wielu uczniów z różnymi emocjami wraca wciąż do rzeczywistości po przeżytym LOCK DOWN'ie. Dzieciaki, jak wynika z rozmów prowadzonych przez wychowawców w klasach, często boją się na nowo wrócić "na zwykłe obroty", mają opory, lęki, źle śpią w nocy, boją się rozłąki z rodzicem (nawet w starszych klasach) itp. Pod koniec spotkania będzie można zadawać pytania, które Państwa nurtują. Zapraszam serdecznie już dziś. Z nadzieją na Państwa obecność ped. szk. Jolanta Sporniak

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2019/2020

Szanowni Rodzice!

 

            Zapraszamy w ramach działalności „Klubu Rodzica” na spotkanie z pracownikami Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowskich Górach  -  pedagogiem Joanną Serafin oraz psychologiem Magdaleną Pietrzyk. Tematem będzie kształtowanie zaradności życiowej u naszych dzieci oraz pomoc dziecku w przezwyciężaniu sytuacji stresowych.

 

Termin: 12 marca 2020r. godz. 16.30

miejsce: budynek przy ul. Źródlana 3 s. nr 18

 

Bezpośrednio po spotkaniu będzie możliwość indywidualnych konsultacji dla chętnych rodziców. Zapraszam.

 

Pedagog szkolny

Jolanta Sporniak

W dniu 23 października 2019r. zgodnie z zapowiedzią w ramach „Klubu Rodzica”odbyło się spotkanie z psycholog Ewą Kustwan – Mróz z Regionalnego Ośrodka Metodycznego METIS w Katowicach. Podjęta tematyka dotyczyła m.in. różnic międzypokoleniowych utrudniających dobrą komunikację nas dorosłych z naszymi nastoletnimi dziećmi. Pani Psycholog mówiła o tym, co może zaniepokoić w zachowaniu córki, czy syna. Omówione też zostały zadania tego okresu rozwojowego.

To spotkanie było pierwszym z zaplanowanego cyklu. W dalszej kolejności chcemy Państwu zaproponować zajęcia warsztatowe z dziećmi. Dlatego zapraszamy już dziś! O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

Dzięki uprzejmości Prowadzącej mam dla Państwa multimedialną prezentację. Jeśli ktoś chciałby się z nią zapoznać, proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny. Mam zgodę na jej udostępnienie.

Jolanta Sporniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice!

W ramach „Klubu Rodzica” zapraszam na spotkanie z psychologiem Ewą  Kustwan-Mróz – pracownikiem Regionalnego Ośrodka Metodycznego METIS w Katowicach na temat  komunikacji rodziców z nastolatkami w świetle przeżywanych kryzysów okresu dojrzewania.

TERMIN: 23 października 2019r. godz. 17.00         

MIEJSCE: Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Świerklańcu ul. Źródlana 3

Pedagog szkolny

Jolanta Sporniak