Spektakl "Jan X"

Utworzono dnia 21.02.2018

W dniu 16 lutego b.r. uczniowie klas VI i VII naszej szkoły wybrali się D.K. Karolinka w Radzionkowie na spektakl teatralny z zakresu profilaktyki pt. Jan X.   W przedstawieniu wzięli udział aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego  z Wrocławia. Spektakl opowiadał o grupie przyjaciół, która nie akceptowała  kolegi z klasy- Jana.  Wszyscy wymyślali niestworzone historie o chłopcu, żeby zaimponować innym, i udowodnić swoją silną pozycję wśród rówieśników. Publiczność brała czynny udział w przebiegu przedstawienia. Od decyzji widzów  zależały dalsze losy bohaterów-  Uczniowie pytani o zdanie wskazywali osobę, która według nich kłamała. Spektakl stawiał przed widzem mnóstwo pytań – m.in. dlaczego kłamiemy?, Czy istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze?, Może warto czasami skłamać, aby obronić przyjaciela? Przedstawienie nauczyło nas, że nie wierzy się we wszystko i wszystkim. Historia Jasia i jego przyjaciół pozwoliła zastanowić się nad tym, co czują ludzie, których nie darzymy szacunkiem. Nie należy żywić niechęci dla osób odmiennej grupy etnicznej czy innego pochodzenia.