Tydzień wielokulturowy

Utworzono dnia 02.06.2019

W dniach 3- 7 czerwca będziemy gościć wolontariuszy z międzynarodowej organizacji  studenckiej Aiesec. Jeffrey z Kanady oraz Surhbi z Indii poprowadzą  zajęcia w języku angielskim z wszystkimi uczniami naszej szkoły oraz z przedszkolakami. Przybliżą nam kulturę swoich państw oraz poznają nasze polskie zwyczaje. Ponadto we wtorek zwiedzą tarnogórskie zabytki, o których opowiedzą im uczniowie klas ósmych oraz gimnazjum. W środę, wspólnie z klasami szóstymi, pojada na wycieczkę do Krakowa. Popołudnia studenci spędzą z rodzinami naszych uczniów oraz wybiorą się na kręgle z gimnazjalistami z kl. 3 b. Uczniowie już od miesiąca  przygotowywali się na wizytę  naszych gości  tworząc prezentacje  multimedialne  oraz plakaty dotyczące Kanady, Indii oraz Chin (Jeffrey pochodzi z tego kraju).  Czekamy z niecierpliwością na najbliższy tydzień, który z pewnością dostarczy nam wielu wrażeń i poszerzy nasze horyzonty.