Konkurs ,,Zwiastuny wiosny"

Utworzono dnia 13.04.2021

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS I- VIII

ZWIASTUNY WIOSNY

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Nadchodzi wiosna, przyroda budzi się do życia. Warto uwiecznić przerwsze oznaki tej najpiękniejszej pory roku . Zróbcie zdjęcia i przyślijcie je do nas.

Cele konkursu

1. Przedstawienie na fotografii zmian zachodzących w przyrodzie.

2. Uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.

3. Popularyzacja wśród uczniów  fotografii jako formy wyrazu artystycznego.

4. Kształtowanie postaw proekologicznych.

5. Zachęcenie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Założenia organizacyjne

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu.

2. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:

klasy I-III

klasy IV-VI

klasy VII-VIII

Warunki konkursu

1. Udział w konkursie jest  dobrowolny.

2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie zdjęć ukazujących zwiastuny wiosny.

3. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 2 zdjęcia wykonane samodzielnie.

4. Fotografie powinny być zapisane w formie plików JPG. Zdjęcia powinny być w jak największej rozdzielczości.

5.  Zdjęcie powinno  być opisane : imię i nazwisko uczestnika, klasa.

6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa na wykorzystanie prac w publikacjach na stronie szkoły.

7. Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatorów swoich danych osobowych w celach konkursowych.

8. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że fotografie złożone na konkurs zostały wykonane samodzielnie.

9. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody przez opiekunów prawnych uczestników na zbieranie, przetwarzanie i prezentację danych osobowych

Ocena prac konkursowych

Jury konkursu dokona oceny prac pod względem artystycznym i merytorycznym.

Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie szkoły.  Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody .

TERMINY

Prace prosimy przesłać  do 30 kwietnia 2021 na adres e-mail:

elzbieta.kubica@spswierklaniec.pl

marzena.cyrek@spswierklaniec.pl