Pierwsza pomoc przedmedyczna klasy 1-3

Utworzono dnia 12.03.2024

W dniu 24. stycznia uczniowie klas I-III naszej szkoły, uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy. Ćwiczenia przeprowadzili ratownicy z tarnogórskiego oddziału WOPR. Z dużym zaangażowaniem po małym wykładzie i instruktażu, nasi uczniowie ćwiczyli udzielanie pomocy w nagłych wypadkach. Potrafią oni wezwać pomoc, wiedzą jak zastosować i do czego służy AED, wiedzą jak ocenić stan poszkodowanego i przystąpić do ucisków klatki piersiowej. Próbowali również używać rzutki ratowniczej, którą stosuje się przy wyciąganiu osób tonących. Oprócz tego każda grupa wykonała wcześniej plakaty dotyczące bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych. Na zakończenie gorąco podziękowaliśmy naszym instruktorom.
Organizatorzy:
Wychowawcy świetlicy szkolnej

Fotorelacja z wydarzenia kliknij: