Poloniści na start

Utworzono dnia 12.06.2020

Ci uczniowie, którzy mają w sobie polonistycznego ducha, mogli niedawno zmierzyć się z zadaniami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i 5 listopada br. wziąć udział  w eliminacjach szkolnych, czyli w pierwszym etapie zmagań.

Do konkursu w naszej szkole przystąpiła siedmioosobowa grupa uczniów i uczennic z klas ósmych. Przez 90 minut rozwiązywali zdania arkusza konkursowego, a w nim polecenia o naprawdę wysokim stopniu trudności. Do zdobycia było łącznie 60 punktów za zadania różnego rodzaju, m. in. zadania zamknięte, test wyboru, krótkiej i długiej wypowiedzi pisemnej, czyli wypracowania. Aby zakwalifikować się do dalszego etapu, konieczne jest zdobycie co najmniej 85% punktów. Oprócz szerokiej wiedzy i gruntownych umiejętności należało wykazać znajomość lektur wskazanych w kuratoryjnym regulaminie konkursowym. Jaki będzie efekt zmagań, dowiemy się niebawem, po weryfikacji zadań przez komisję kwalifikacyjną.

Nad przebiegiem eliminacji szkolnych czuwała powołana przez dyrekcję komisja w osobach nauczycielek języka polskiego - pań E. Andrzejewskiej i W. Gubały. Panie pochwalić chcą uczestników konkursu za podjęty trud przygotowań i udziału w eliminacjach. To bez względu na osiągnięty wynik - dowód uczniowskiej aktywności, a jednocześnie próba sił i własnych możliwości ósmoklasistów przed czekającym ich egzaminem.
Utworzono: 16.11.2018