W podróży z Bilbo Bagginsem

Utworzono dnia 07.03.2021

Borykamy się z pandemią. Ograniczenia dotyczą wszystkich.Nauka zdalna i online w pełni. Nie da się więc inaczej podróżować, jak tylko metaforycznie, w przenośni.

Klasa szósta "c" właśnie zakończyła podróż  tam i z powrotem, mając za towarzysza sympatycznego hobbita, czyli  Bilba Bagginsa, bohatera powieści fantasy napisanej przez J. R. R. Tolkiena. Po tej podróży pełnej przygód powstały prace, które uczniowie przedstawiają do obejrzenia na stronie szkoły. Pokazują tu tematyczne  rebusy, krzyżówki, fotosy, lapbooki, a nawet album z podróży i sporo różnych ciekawostek. Może w ten sposób zachęcą też innych do przeczytania lektury.
Jedno jest pewne: prezentowane prace uczniowskie dowodzą, że nie tylko kartkówka ze znajomości utworu, klasówka z lektury czy pisemne wypracowania są  treścią lekcji języka polskiego. Nawet w ramach tych lekcji zdalnych można wykonać przyjemne zadania. I szóstoklasiści chętnie je podejmują.

/Elżbieta Andrzejewska/
Utworzono: 07.03.2021