Spotkanie z misjonarką

Utworzono dnia 14.05.2022

W dn. 04.05.2022r. przyjechała do naszej szkoły misjonarka Dorota Sojka - siostra zakonna ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Św. Jest położną i pielęgniarką, zajmuje się Ośrodkiem Zdrowia w Kwahu Tafo w Ghana w Afryce.

Siostra Dorota na początku opowiadała o swojej posłudze w Afryce klasom 4-8 w budynku przy ulicy Źródlanej, później klasom 1-3 w budynku przy ulicy Młyńskiej. Dodatkowo odwiedziła również przedszkole „Akademia Malucha”.

Misjonarka opowiadała, jaka była droga posługi w jej życiu i o swoich doświadczeniach zdobytych na misji w Afryce. Przedstawiła na krótkim filmie i na ogromnej ilości zdjęć, życie codzienne miejscowej ludności, problemy związane z głodem, brakiem bieżącej wody i dużej odległości do szkoły i szpitala. Jak również radości oraz zwyczaje religijne. Wspomniała również jak ważną rolę odgrywa pogoda w Afryce.

Szkolne Koło Misyjne od kilku miesięcy zaadoptowało duchowo siostrę Dorotę, a w dniu spotkania mogliśmy z nią porozmawiać, dopytać  o szczegóły związane z jej posługą w Afryce.

Jesteśmy wdzięczni siostrze za tak wspaniałe spotkanie misyjne. Zapewniamy naszą pamięć w modlitwie i zapraszamy na kolejne spotkanie w naszej szkole.

Utworzono: 14.05.2022