Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,Szlakiem Gwarków”

Utworzono dnia 24.10.2017

Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,Szlakiem Gwarków”

Dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły cieszy się co roku Powiatowy Konkurs Czytelniczy.

W roku szkolnym 2014/2015 konkurs zatytułowano ,,Poszukiwacze zaginionego rękopisu”. Promował czytelnictwo literatury regionalnej, rozwijał zainteresowania historią, architekturą, ukształtowaniem terenu, oraz fauną i florą Parku Krajobrazowo- Turystycznego Repty i Dolina Dramy. Każdą ze szkół reprezentował trzyosobowy zespół złożony z uczniów. Etap powiatowy konkursu, który odbył się 20 maja 2015 r. przyjął ciekawą formę minigry terenowej, która została przeprowadzona na terenie Parku Krajobrazowo-Turystycznego Repty i Dolina Dramy. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Świerklańcu w zespole: Karolina Kubik i Marta Miozga.

W roku 2015/2016 konkurs nosił nazwę ,,Mój bestseller”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie plakatu promującego wybraną przez siebie książkę z zakresu literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Przeprowadziłyśmy etap szkolny, promując konkurs, oraz dokonując wyboru trzech najlepszych plakatów. Autorzy tych prac przeszli do etapu powiatowego, stanowiąc trzyosobową reprezentację szkoły. Etap powiatowy przeprowadzono w formie konkurencji „Jeden z dziesięciu” dla zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów, sprawdzającej znajomość literatury konkursowej przez uczestników. I miejsce zdobyła  Szkoła Podstawowa w Świerklańcu z zespołem: Katarzyna Pawlik, Magdalena Trela i Magdalena Kierzek.

W roku szkolnym 2016/2017 konkurs nosił nazwę ,,Szlakiem gwarków”. Etap szkolny tworzyły trzyosobowe zespoły, które wykonały prezentację multimedialną „Mój ulubiony zabytek” przedstawiającą wybrany obiekt lub przedmiot zabytkowy zlokalizowany lub związany tematycznie z powiatem tarnogórskim. Finał to minigra miejska, która odbyła się 23 maja 2017 w obrębie centrum miasta Tarnowskie Góry. Nasza szkoła reprezentowana przez Elżbietę Krakowską, Dawida Domogałę i Marię Kubik zdobyła III miejsce w powiecie.

W roku szkolnym 2014/2015 grupa reprezentująca naszą szkołę zdobyła I miejsce, w roku szkolnym 2015/2016 również zdobyliśmy I miejsce, w tym roku też stanęliśmy na podium- zdobyliśmy III miejsce. Jest to niewątpliwy sukces tych dzieci i  naszej szkoły.