Realizacja Projektu Czytelniczego Read On

Utworzono dnia 24.10.2017

Realizacja projektu czytelniczego Read On

Projekt czytelniczy READ ON powstał z udziałem nauczyciela języka angielskiego Elżbiety Herman i biblioteki. Uczniowie z klasy przystępującej do projektu otrzymali, zakupiony wcześniej przez sponsora,  do dyspozycji zestaw 70 lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce oraz na odpowiednim poziomie językowym (zgodnym z założeniami podstawy programowej dla klas 4-6 oraz nieco poniżej i powyżej wymagań). Dzięki temu uczniowie czytali książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijali kompetencje czytelnicze zgodnie ze swoim aktualnym poziomem znajomości języka. Dzieci prowadziły dzienniczki, w których notowały nowe słówka i wykonywały ćwiczenia do tekstu. Zwycięzcą był czytelnik, który przeczytał najwięcej książek.

Projekt powstał z myślą o wsparciu polskiej szkoły w działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci od najwcześniejszych lat. Ideą projektu jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka.