Spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską oraz lektorką Malwiną Kożurno

Utworzono dnia 24.10.2017

Spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską oraz lektorką Malwiną Kożurno

9 marca 2017 r. biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską oraz lektorką Malwiną Kożurno. W tym dniu do biblioteki zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły oraz grupę starszaków z przedszkola. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do uczestnictwa w spotkaniu. Czytały książki autorki zakupione przez bibliotekę. Wykonywały ilustracje do utworów pisarki. Opracowały pytania, które zadawały podczas spotkania. W czwartkowy ranek zebraliśmy się w bibliotece pięknie udekorowanej. Dzieci z niecierpliwością czekały na przyjazd autorki. Temat naszego spotkania brzmiał ,,Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach z Renatą Piątkowską”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj. Autorka oparła się na książkach: ,,Gdyby jajko mogło mówić”, „Mądra głowa zna przysłowia”,  „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”. Pisarka opowiadała również o swojej pracy, ulubionych książkach. Współpracująca z nią lektorka Malwina Kożurno zaprezentowała dzieciom najciekawsze fragmenty utworów. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały paniom i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.