Przygoda z Brombą

Utworzono dnia 13.11.2017

Przygoda z Brombą

Edukacja teatralna jest ważna i potrzebna. Teatr kształtuje i poszerza wyobraźnię dziecka, bo posługuje się różnorodnymi formami językowymi   i scenograficznymi. Każda wizyta w teatrze dostarcza cennego materiału do pracy.Poprzez swoją specyfikę teatr pełni funkcję wychowawczą.Jest to bowiem miejsce, w którym należy się odpowiednio zachować i w którym wymagany jest elegancki ubiór.

Biblioteka szkolna jako jeden z celów działalności obrała zainteresowanie uczniów teatrem. We współpracy z wychowawcami i polonistami organizuje wyjazdy do zaprzyjaźnionych teatrów.

31.11.2017r. klasy V pojechały do Teatru Dzieci Zagłębia im. Janusza Dormana w Będzinie na spektakl pt."Bromba w sieci" na podstawie książki Macieja Wojtyszki. Wyjazd przygotowały Elżbieta Kubica oraz Elżbieta Herman.

Bromba to dyplomowana specjalistka od mierzenia i ważenia.Wraz ze swymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody,podróżuje do innych wszechświatów,zadaje proste z pozoru pytania o naturę spraw i zmusza przy tym do myślenia.

Bohaterowie sztuki zostali uwikłani w niezwykłą przygodę poszukiwania złośliwego Wirusa niszczącego komputery. Żeby go zwyciężyć nie lękają się przenieść do rzeczywistości wirtualnej.

"Bromba w sieci" to spektakl o odwadze,przyjaźni,pytaniach bez odpowiedzi, które trzeba jednak zadawać. Przede wszystkim to spektakl o tym, co należy robić, aby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam przyjemność i było bezpieczne oraz o tym,że zawsze trzeba myśleć o konsekwencjach swoich, czasami z pozoru niewinnych działań. To wiedza niezbędna dla każdego użytkownika komputera.

Wszystkich, których zafascynowała wyprawa Bromby i jej oryginalnych przyjaciół zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie znajdą książkę Macieja Wojtyszki i poznają inne przygody tej wesołej kompanii.

Elżbieta Kubica