Herkules Poirot rozwiązuje zagadkę…

Utworzono dnia 27.05.2019

Od 26 lutego br. rozpoczęliśmy serię spektakli wg opowiadania Agaty Christie noszące nazwę „Ptaki stymfalijskie, czyli uczmy się języków”. Autorkami scenariusza były Alicja Kołodziej z kl. 8b i bibliotekarka Barbara Kwiatosz.

Spektakl zrealizowała nasza biblioteczna grupa teatralna. Jego treść stanowiło krótkie opowiadanie kryminalne pełne intryg, niespodziewanych zwrotów akcji, z oczywiście  nieśmiertelnym inspektorem Poirot w tle. Sądząc po reakcji widowni, przedstawienie bardzo się podobało, usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii. O tak przychylnym odbiorze zadecydowała m.in. bardzo dobra gra aktorów- uczniów kl .8a i 8b, doskonale prezentujących się w strojach z lat 20-tych ubiegłego wieku. A byli to :

Mateusz Smuda (8a)

Krzysztof Cofałka (8a)

Alicja Kołodziej (8b)

Zuzanna Rzepka (8b)

Maciej Czerwiński (8b)

Julia Bramowska (8a)

Julia Strzoda (8a)

Julia Hetmaniok (8b)

Istotna dla całości była również obsługa techniczna przedstawienia- nagłośnienie i obrazy stanowiące część scenografii- tym zajmowali się w sposób profesjonalny Mateusz Wrasidlo (7b) i Krzysztof Knapik (3aG). Ciekawą muzykę do spektaklu opracował Wiktor Gierek (8a). Spektakl prezentowaliśmy uczniom klas 6,7,8 i klasom gimnazjalnym. W poniedziałek 4 marca o godz. 16.30 odbyło się przedstawienie dla Rodziców- szkoda tylko, że z niewielką frekwencją.

Ogólnie jednak, zarówno widzowie jak i aktorzy byli zadowoleni. To cieszy- zwłaszcza że ogrom wożonej pracy został zauważony i doceniony!

Barbara Kwiatosz

Utworzono: 27.03.2019