20219/2020

Aktualności, strona 7 z 16

Dyskoteka walentynkowa

Utworzono: 25.02.2020

13 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa dla uczniów klas 4-8 zorganizowana przez Samorząd Szkolny oraz Radę Rodziców.

Bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3

Utworzono: 25.02.2020

12 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Uczniowie przygotowali wspaniałe stroje, przebrali się za różne postaci z bajek i nie tylko. Zabawa odbyła się w przepięknie przystrojonej przez Rodziców sali gimnastycznej.

Akcja "Pączek dla Afryki"

Utworzono: 22.02.2020
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w Akcję " Pączek dla Afryki",  która odbyła się 20 i 21 lutego w naszej szkole. Znowu udowodniliśmy, że uczniowie i rodzice naszej szkoły są bardzo hojni i  potrafią się dzielić! Udało się...

Szkolna Corrida 2020

Utworzono: 22.02.2020
O zmaganiach na ortograficznej arenie, czyli reportaż z walk na polu poprawnej pisowni

Takim wstępem zawiadamiamy, że 21 lutego br. w Dniu Języka Ojczystego nasi uczniowie przystąpili do corocznego konkursu ortograficznego pn. SZKOLNA CORRIDA. Tradycyjnie odbywa się on pod hasłem: "Zostań toreadorem - walcz z bykami ortograficznymi". A właśnie groźny byk na plakacie żartobliwie symbolizuje przedmiot uczniowskich walk: błędy w pisowni.

21 lutego - ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, czyli u nas - języka polskiego

Utworzono: 22.02.2020

Zapewne na całym świecie każda szkoła, placówka oświaty, instytucje kultury i nauki, a także środki masowej komunikacji podjęły aktywność, aby wyrazić dziś  poszanowanie dla własnego  języka ojczystego.  A jaka jest historia i cel świętowania ojczystej mowy? W naszej szkole staraliśmy się zaakcentować dzisiejsze święto na lekcjach języka polskiego (np. tematami o polskich przysłowiach), a także  organizując konkurs ortograficzny. Przystąpili do niego uczniowie starszych klas od IV do VIII.

Sukcesy językowe naszych uczniów

Utworzono: 11.02.2020

Dwoje uczniów klas ósmych Anna Knapik (8a) i David Jędruch (8b) zakwalifikowało się do II etapu Regionalnej Bytomskiej Olimpiady z Języka Angielskiego. Uczeń klasy 6c Kamil Nawrath zakwalifikował sie do II rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.